Успішне завершення проєкту „Посилення молодіжної соціальної роботи Caritas-Spes в Україні”

Протягом двох місяців команда експертів організації реалізовувала проєкт “Посилення молодіжної соціальної роботи Caritas-Spes в Україні”за фінансової підтримки уряду Німеччини, Фонду німецьких католиків «Реновабіс» та організації захисту дітей Католицької Церкви в Німеччині Kindermissionswerk „Die Sternsinger”. Реалізація проєкту тривала в рамках двох слотів – «Управлінський практикум» та «Запалюй життя» (організація дозвілля для молоді).

Мета проєкту полягала в сприянні розвитку компетенцій щодо адміністративного управління, управління персоналом та фінансами задля ефективної взаємодії та збереження психічного здоров’я персоналу керівників та працівників навчально-оздоровчих закладів для дітей та підлітків  та підвищення кваліфікації керівників груп та організаторів дозвілля через підвищення навичок креативного мислення, тайм-менеджменту та оволодіння інструментами організації онлайн та офлайн заходів.

Цільовою аудиторією проєкту було 30 представників з Харківсько-Запорізької,  Київсько-Житомирської, Луцької, Мукачівської, Кам’янець-Подільської Дієцезій та Львівської Архідієцезії.

Партнерами виступили навчально-науковий центр розвитку персоналу та лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка, ГО «Простір рівних можливостей» (м. Суми)

Основними заходами в межах проєкту були:

  1. Десять онлайн тренінгів від експертів та партнерів організації щодо адміністративного управління, проєктного підходу в управлінській діяльності, управління фінансами та персоналом.
  2. Вісім онлайн тренінгів від експертів та партнерів організації щодо методів, технологій, інструментів, основних підходів організації групової офлайн та онлайн роботи, основ домедичної допомоги, психології, сталого розвитку.
  3. Одноденна онлайн майстерня від експертів з молодіжної роботи, дизайну, ораторського мистецтва, креативного мислення.
  4. Одноденний фінальний захід – презентації власних розроблених заходів учасників проєкту.
  5. Менторський супровід учасників від експертів організації під час виконання домашніх завдань та підготовки до презентацій проєктів.

Серед найбільш вагомих результатів можна виділити:

  • 16 учасників Управлінського слоту підвищили рівень знань щодо технік самоменеджменту, зокрема time-, resource-, human-менеджменту, а також набули навичок щодо планування  та розподілу обов’язків у колективі; здобули компетентності проєктного менеджера в межах впровадження  проєктного підходу в управлінську діяльність, зокрема ознайомилися з поняттями сталість та файндрайзинг, а також набули нових знань в області управління фінансами під час реалізації власних проєктів; оволоділи техніками ефективної комунікації  та подолання конфліктних ситуацій, навчилися розпізнавати синдром емоційного вигорання та ознайомилися з  методами профілактики емоційного вигорання.
  • Учасниками підготовлено мапування власних організацій (спроможностей) з виокремленням слабких та сильних сторін; аналіз фінансової життєздатності  організації та мапа фінансових цілей; карти конфліктів задля мінімізації наслідків та рекомендації щодо управління власними емоціями; аналіз викрадачів часу та факторів із зовнішнього світу, які перешкоджають виконанню завдань в організації.
  • 14 учасників слоту “Запалюй життя” опанували навички використання digital інструментів, фасилітаційних методів онлайн та оффлайн групової роботи; підвищили рівень знань щодо надання домедичної допомоги при різних станах, сталого розвитку та його глобальних цілей, молодіжної політики та інструментів впливу молоді на прийняття рішень в громаді, тайм-менеджменту та психологічних особливостей комунікації з дітьми та підлітками.
  • Учасниками розроблено та презентовано 4 власних онлайн заходи для роботи з соціально-незахищеними дітьми та молоддю в межах їх діяльності в таборах, світлицях, дитячих садочках Карітас-Спес.
  • Всі учасники сформували тісні комунікаційні зв’язки один з одним та почали працювати над спільними проєктами.

Ми дякуємо нашим партнерам Caritas-Spes Україна за довіру у реалізації проєкту, всім учасникам за активність та небайдужість, бажання розвивати себе та свої організації, а всім тренерам та експертам за професіоналізм та активну позицію.