Конкурс проводиться щороку за підтримки різних донорів: у 2019 році проєкти переможців були профінансовані Державним департаментом США та FHI360, у 2020 році – Посольством США в Україні.
Мета проєкту — розвиток лідерського потенціалу та навичок проєктного менеджменту молодих людей, а також підтримка місцевих ініціатив, спрямованих на згуртування та активізацію громади, розбудову суспільного діалогу, залучення молоді до суспільних процесів, пропагування активного способу життя.
Цільова аудиторія: Молоді лідери 16-30 років, в тому числі, учасників інших проєктів ГО «Молоді Агенти Змін».
Партнери: Громадські організації, місцевий бізнес, органи місцевого самоврядування, молодіжні центри, молодіжні ради, ініціативні групи активних громадян.
ЗАХОДИ В РАМКАХ ПРОЄКТУ
Ми надаємо фінансову підтримку ініціативам, які спрямовані на вирішення актуальних проблем та задоволення наявних потреб громади, залучаючи різні вікові групи та верстви населення. Перевага надається тим проєктам, що мають продовження після завершення фінансування від конкурсу.
Приклади ініціатив, що отримували підтримку у рамках конкурсу:
- семінари, тренінги, воркшопи, публічні лекції та інші освітні заходи;
- публічні круглі столи, дискусійні клуби, громадські обговорення;
- фестивалі, виставки, інклюзивні громадські заходи;
- просвітницькі кампанії (наприклад, з питань реформ, децентралізації, енергоефективності, прав людини тощо);
- громадські заходи з благоустрою територій та організації зон суспільного дозвілля;
- стажування/навчальні візити за умови застосування отриманих знань на практиці у власній громаді в рамках проєкту.
ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ
- у 2018/2019 році в рамках конкурсу підтримано 12 молодіжних ініціатив з 10 областей України, включаючи постконфліктні території Донбасу, в рамках яких проведено 25 громадських заходів із залученням сотень громадян: семінари, тренінгові курси, інформаційні кампанії, фестивалі, інклюзивні громадські заходи громади;
- у 2019/2020 році підтримано 10 проєктів молодих лідерів, серед основних результатів яких: 2 новостворені молодіжні ради, 3 постійно функціонуючі дискусійні клуби, 5 форумів, академій та курсів з розвитку актуальних для молоді навичок, а також більше 250 учасників, понад 10000 переглядів новин у соціальних мережах, нові ініціативи учасників та підвищення їх активності на локальному, національному та міжнародному рівнях;
- за результатами реалізації ініціатив-переможців конкурсу мікрогрантів у 2020 році опублікована збірка кращих практик молодіжної участі.